Jak obstawiać CS Go?

2 min czytania

Rozgrywki e-sportowe, w tym mecze w popularnym Counter-Strike’u, są chętnie wybierane przez graczy bukmacherskich. Przedstawiamy więc, jak obstawiać pojedynki w grze sieciowej CS:GO.

Podstawowe zasady gry w CS:GO

Rozmaici legalni bukmacherzy dają wiele możliwości, jeśli chodzi o typowanie rywalizacji w e-sportowych grach. Zastanawiając się, jak obstawiać CS:GO, warto dowiedzieć się więcej na temat zasad rywalizacji.

W potyczce biorą udział dwie drużyny. Jedna z nich to terroryści, którzy muszą podłożyć ładunek wybuchowy w określonym na mapie miejscu. Drudzy, czyli antyterroryści, powstrzymują przeciwnika. Mecz trwa 30 rund, a zwycięża strona, która wygra 16 z nich.

Mapy dostępne w grze mogą różnić się od siebie. W niektórych z nich celem jest m.in. odbicie zakładników z rąk terrorystów. Gracze mają dostęp do zróżnicowanego ekwipunku. Zwyciężają Ci, którzy wykażą się lepszym zmysłem taktycznym, zwinnością i koncentracją.

Jak obstawiać CS:GO? Przydatne wskazówki

Typowanie CS:GO wygląda niemal identycznie, jak w przypadku piłki nożnej czy innych tradycyjnych sportów. Wystarczy posiadać aktywne konto u dowolnego bukmachera online. Jak zaś obstawiać CS:GO? Poniżej przestawiamy kilka wskazówek.

Szczegółowa analiza drużyn

Kluczem do sukcesu jest analiza rywalizujących ze sobą drużyn, w tym m.in. przegląd statystyk graczy znajdujących się po obu stronach. Pomaga w tym szereg danych dotyczących zespołów CS:GO. Pamiętać trzeba też o rotacjach zawodników w poszczególnych ekipach. To może wpływać na dyspozycję drużyny podczas meczu. Warto więc śledzić wszelkie informacje ze sceny CS:GO.

Ulubiony mapy zespołów

Mecze rozgrywane są na kilku mapach, a każda drużyna ma swoje ulubione. Przed wytypowaniem zwycięzcy należy sprawdzić, jakie mapy są dostępne w puli turniejowej. Ich losowanie odbywa się tuż przed rozpoczęciem meczu.

Rodzaj rozgrywki w CS:GO

Gra sieciowa (online) i stacjonarna (LAN) – to dwa typy rozgrywek w CS:GO. Warto zobaczyć, jak rywalizujące ze sobą drużyny radzą sobie w obu rodzajach spotkań. Format online w większym stopniu pozwala skupić się na samej potyczce. Drugi to kontakt fizyczny wszystkich uczestników – ze sobą i publiką. Niektórzy gracze gorzej radzą sobie z towarzyszącą temu presją.

Emocje złym doradcą

Stawianie na ulubionych zawodników bądź osobiście faworyzowane ekipy bywa zgubne. Podobnie jak w innych zakładach bukmacherskich, brak kierowania się emocjami może być sprzymierzeńcem dla osoby obstawiającej.

Niskie kursy mogą być zgubne

Faworyci pojedynku nie zawsze wygrywają. Nietrafiona mapa lub gorsza dyspozycja to niektóre czynniki, które sprawiają, że e-sport jest nieprzewidywalny. Jak więc obstawiać mecze w CS:GO? Zdecydowanie warto przyglądać się wyżej notowanym kursom, wskazującym na nieoczywistego zwycięzcę.

Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie w CS:GO

Chcąc typować e-sport, warto znać poszczególne rodzaje zakładów dla każdej gry. Jak obstawiać mecze w CS:GO? Klasycznym rozwiązaniem jest wskazanie zwycięzcy danego starcia. Remisy należą do rzadkości i w wielu przypadkach nie ma możliwości ich obstawienia.

Best of 1, Best of 3, Best of 5 – to powszechne formaty w CS:GO, które oferują m.in. zakłady bukmacherskie BETFAN. Gracz zakładów bukmacherskich wskazuje więc, która drużyna jako pierwsza wygra 1, 3 lub 5 map.

Typuje się też liczbę rund na danej mapie. Teoretycznie cały mecz składa się z 30 rund. Aby wygrać pojedynek, drużyna musi triumfować w 16 z nich. Bezpiecznym rozwiązaniem może być wskazanie określonego przedziału kolejek w spotkaniu.

W typowaniu CS:GO można też rozważyć postawienie pieniędzy na konkretnego gracza. Opcji jest wiele – od wskazania MVP, po wybranie progów punktowych, które musi uzyskać zawodnik.

Jak obstawiać CS:GO? Wybierz preferowane ligi i wydarzenia

Świat Counter Strike: Global Offensive daje wiele możliwości, jeśli chodzi o typowanie konkretnych rozgrywek. Jak obstawiać mecze w CS:GO? Zaleca się wybór swojej ulubionej ligi –  PLE (Polską Ligę Esportową),  Faceit, ESEA bądź ESL. Śledzić można też turniej najwyższej rangi, czyli mistrzostwa świata w CS:GO.

Wszystkie mecze, niezależnie od rozgrywek, dostępne są do typowania na żywo.  Zmieniające się kursy zależą od bieżącej sytuacji na mapie. Tak samo, jak przy klasycznych zakładach, typuje się zwycięzcę, dokładny wynik lub liczbę map. Całość warto śledzić na licznych transmisjach dostępnych w sieci.