Dom w Minecraft 

1 min czytania

Bardzo popularne są mody do Minecrafta, ale także poradniki na temat budowy domów. Możliwości jest sporo, dlatego warto sprawdzić, jak skorzystać z podpowiedzi. Do budowania perfekcyjnych budowli wymagane jest jednak dobre zrozumienie mechanizmów gry. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jak zbudować dom swoich marzeń!

1. Mały survivalowy domek

Po pierwsze coś prostego, a zarazem atrakcyjnego. Zalety takiego domku to duże przeszklone okna, balkon oraz jednocześnie prosty i nowoczesny układ wnętrza. 

To mały domek stworzony przez JUNS MAB’a, który jest znanym fanom Minecrafta Youtuberem. Jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia w zdobywaniu materiałów i budowaniu, nie będziesz zawiedziony. Domek survivalowy przetrwania jest świetną konstrukcją dla nowych graczy, ale będziesz potrzebować materiałów takich jak świerk, ciemny dąb i dąb.

2. Domek na drzewie

Domek na drzewie autorstwa Ayvocado to bardziej zaawansowana konstrukcja niż poprzedni dom w Minecraft. Jest to domek zbudowany wokół pnia.

Projekt tej konstrukcji zapewnia mnóstwo miejsca na Twoje rzeczy. Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy mieszkaniec magicznego lasu i mieć panoramiczny widok 360 stopni, to ten projekt dom zdecydowanie dla Ciebie. Jego kamuflaż jest dodatkowym atutem. To oczywiste, że kto jest wyżej, ma przewagę nad tymi na dole. Domek na drzewie ma małą werandę, która genialnie sprawdzi się jako punkt obserwacyjny. Nic nie umknie twojej uwadze.

3. Luksusowa posiadłość

Dlaczego nie zafundować sobie odrobiny luksusu? Niektóre domy to czyste bogactwo, tak jak ten.

Jeśli Twój obecny dom jest zbyt mały i zawsze marzyłeś o rezydencji z basenem, to ten projekt jest idealny dla Ciebie. Każdy gracz będzie zazdrościć Twojej pięknej nowej willi! Jeśli go zbudujesz, będziesz mógł zaprosić swoich Minecraftowych przyjaciół na imprezę. Twórcą tego wspaniałego domu jest Smither Boss.

4. Ogromny wiejski dom survivalowy

To kolejny projekt od Juns Mab. Ogromna, stylizowana na wiejski domek budowla survivalowa jest całkowicie niezależna, dzięki czemu można przetrwać wszystko!

Z zewnątrz ten ogromny kompleks w większości zbudowany jest z dębu, choć w środku są także elementy z brzozy i ze świerku. Na powierzchni ulokowane są pola uprawne i rośliny. To obowiązkowa pozycja dla samowystarczalnych fanów samotności.

5. Orientalny dom

Ostatnia propozycja to coś dla fanów dalekowschodniego stylu. Orientalny dom nie pozostanie niezauważony dla żadnego z graczy.

Jest to projekt stworzony przez KennyZope, który aktualnie cieszy się ogromną popularnością w społeczności Minecraft. Dach zbudowano z niebieskich bloków, natomiast główna konstrukcja wykonana jest z bambusa, co w połączeniu z małymi lampionami tworzy orientalny klimat.

Rozwijaj swoją wyobraźnię!

Minecraft potrafi wyzwolić ukryte, nieograniczone rezerwy pomysłów. Warto oglądać tutoriale znanych i doświadczonych YouTuberów, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoją kreatywność. Nasza lista 5 najlepszych pomysłów na domy w kanciastym świecie jest zbiorem najciekawszych projektów architektonicznych dostępnych w sieci. Masz trochę wolnego czasu? Każdy z nich będziesz mógł odtworzyć w swojej grze. Powodzenia i miłej zabawy!

Jak zrobić ciasto w Minecraft? 

Kiedy postać gracza w świecie kostek zaczyna głodować, będzie szukać źródła zasilenia. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, jak zrobić ciasto...
Nagrany
1 min czytania

Alchemia w Minecraft

Wprowadzenie eliksirów do Minecrafta radykalnie zmieniło rozgrywkę w grze w momencie wydania patcha 1.0. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa alchemia w...
Nagrany
3 min czytania

Jak się robi ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone w aktualizacji Minecraft 1.14 Java Edition. Jest to cenny przedmiot, który najbardziej przyda się podczas wczesnej gry, kiedy nie mamy zbyt...
Nagrany
1 min czytania