Jak zrobić ciasto w Minecraft? 

1 min czytania

Kiedy postać gracza w świecie kostek zaczyna głodować, będzie szukać źródła zasilenia. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, jak zrobić ciasto w Minecraft. W chwilach potrzeby najważniejsze jest wykorzystanie wszystkich możliwości i zasobów, aby zapewnić przetrwanie swojemu bohaterowi. Dowiedz się, czego będziesz potrzebował do wykonania tego posiłku.

Co jest niezbędne do zrobienia ciasta w Minecraft?

Stworzenie ciasta w Minecraft nie jest prostym zadaniem. Niezbędne jest zdobycie kilka ważnych przedmiotów. Część pozyskasz m.in. podczas eksploracji świata gry, a inne zdobędziesz poprzez zakładanie hodowli oraz upraw. Czego dokładnie potrzebujesz?

  • 1 jajka
  • 3 wiader mleka od krowy
  • 2 sztuki cukru
  • 3 snopki pszenicy

Jak zdobyć elementy na ciasto w Minecraft?

Najprostszym sposobem na pozyskanie jajka jest obserwowanie przez jakiś czas kurczaków. Trzeba chwilę zaczekać, aż zaczną znosić jajka. Warto dodać, że to jedyny z możliwych sposobów na ich pozyskanie.

Sztuka cukru jest wytwarzana z jednej trzciny cukrowej, którą możesz znaleźć nad wodą. Pszenicę, a dokładniej jej snopki pozyskasz poprzez zniszczenie dojrzałych plonów. Uprzednio musisz ją oczywiście zasadzić.

Następnie trzeba stworzyć trzy wiadra na stole rzemieślnika. Aby utworzyć jedno z nich, potrzebujesz trzech sztabek żelaza. Stąd też w zanadrzu powinieneś mieć ich co najmniej dziewięć.

Instrukcja – jak zrobić ciasto w Minecraft?

Jak zrobisz ciasto w Minecraft krok po kroku?

  1. Gotowe już wiadra przypisz do swojego paska odpowiadającego za szybki dostęp. Następnie wzrok bohatera skieruj na krowę znajdującą się nieopodal.
  2. Aktywuj pierwsze z wiader. Po czym kliknij PPM, żeby wypełniło się mlekiem.
  3. Teraz aktywuj drugie wiadro, kontynuując dojenie krowy. Jeżeli masz tylko jedną krowę, musisz chwilkę odczekać, aby nabrała z powrotem mleka.

Ciasto w Minecraft zrobisz na stole rzemieślniczym. To jedzenie, które znajduje się poza Twoim pozostałym ekwipunkiem. Musisz je jedynie przypisać do paska narzędzi szybkiego dostępu. Następnie aktywuj je i umieść gdziekolwiek chcesz za pomocą PPM. Każdy kęs powoduje zniknięcie kolejnych części ciasta.

Alchemia w Minecraft

Wprowadzenie eliksirów do Minecrafta radykalnie zmieniło rozgrywkę w grze w momencie wydania patcha 1.0. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa alchemia w...
Nagrany
3 min czytania

Jak się robi ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone w aktualizacji Minecraft 1.14 Java Edition. Jest to cenny przedmiot, który najbardziej przyda się podczas wczesnej gry, kiedy nie mamy zbyt...
Nagrany
1 min czytania

Dom w Minecraft 

Bardzo popularne są mody do Minecrafta, ale także poradniki na temat budowy domów. Możliwości jest sporo, dlatego warto sprawdzić, jak skorzystać z podpowiedzi. Do...
Nagrany
1 min czytania