Jak zrobić mapę w Minecraft?

1 min czytania

Minecraft to gra w otwartym świecie. Posiada ogromny, ciągle zmieniający się teren, który z każdą grą jest inny. Mimo że zachęca do eksploracji i pozwala iść tam, gdzie chcesz, ciężko robić to bez mapy. Nie posiadasz jej od początku swojej wędrówki, przez co łatwo możesz się zgubić lub tylko stracić orientację na chwilę bez większych komplikacji. Dowiedz się, czego potrzebujesz, aby utworzyć mapę w Minecraft.

Co jest potrzebne do zrobienia mapy w Minecraft?

W taki sam sposób jak wszystkie przedmioty w grze, mapy także tworzone są poprzez łączenie materiałów znajdujących się na stole w Twojej skrzyni. Dzięki niej łatwiej Ci będzie eksplorować świat gry. Aby zrobić mapę, potrzebujesz:

  • 8 kartek papieru
  • pojedynczy kompas
  • stół rzemieślniczy

Mapa Minecraft i podstawy nawigacji – jak to zrobić krok po kroku?

Jak stworzyć w Minecrafcie mapę lokalizacyjną?

  1. Połącz ze sobą: 8 kartek papieru oraz pojedynczy kompas. Zrób to na stole rzemieślniczym. Układając sam papier, otrzymasz pustą mapę, a gdy dodasz do niej kompas – otrzyma właściwości lokalizacyjne i będzie pokazywać miejsce, gdzie znajduje się dany bohater.
  2. Utworzoną mapę przypisz w swoim pasku szybkiego wyboru. Wybierz ją, kliknij PPM, celem jej aktywacji. Od tej chwili, gdy masz ją w ręku i eksplorujesz świat powinny stawać się widoczne nowe terytoria.

Punkt oznaczony na biało jest miejscem określającym, gdzie znajduję się bohater. Z kolei większe skupiska linii brązowych mogą oznaczać, że na terytorium jest wojsko.

Dopiero co stworzona mapa lokalizacyjna wyświetla niewielki obszar. Jeśli chcesz go zwiększyć, musisz na stole rzemieślniczym ułożyć mapę i 8 kartek papieru. Najeżdżając na mapę pokaże Ci się informacją o tym, jaki jest poziom oddalenia mapy – aktualny tudzież docelowy. Im większa cyfra jest widoczna, tym większe terytorium ujrzysz.

Uwaga: jeśli nie widzisz mapy, musisz zweryfikować, czy w swoich ustawieniach Wideo masz włączone pokazywanie dłoni bohatera.

Jak zrobić ciasto w Minecraft? 

Kiedy postać gracza w świecie kostek zaczyna głodować, będzie szukać źródła zasilenia. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, jak zrobić ciasto...
Nagrany
1 min czytania

Alchemia w Minecraft

Wprowadzenie eliksirów do Minecrafta radykalnie zmieniło rozgrywkę w grze w momencie wydania patcha 1.0. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa alchemia w...
Nagrany
3 min czytania

Jak się robi ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone w aktualizacji Minecraft 1.14 Java Edition. Jest to cenny przedmiot, który najbardziej przyda się podczas wczesnej gry, kiedy nie mamy zbyt...
Nagrany
1 min czytania