Jak zrobić lampę w Minecraft?

1 min czytania

W aktualizacji Minecraft Java Edition 1.2.1 została dodana lampa. Ten prosty przedmiot zaoferował wiele immersji do gry, ponieważ światy nie muszą być oświetlone tylko dyniami, pochodniami czy jasno głazami. Stanowią one istotny element w wielu mechanizmach. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zrobić lampę w Minecraft i jak ją wykorzystać!

Jak stworzyć lampę?

Do stworzenia lampy w Minecraft będziesz potrzebować jednego bloku jasnogłazu oraz 4 sztuk czerwonego kamienia. Na środku stołu rzemieślniczego umieć jasnogłaz, a naokoło niego kamienie, tak aby skrajne kwadraty pozostały puste.

Wskazówka – warto skonstruować lampę jeszcze przed pierwszym udaniem się do Netheru. Niektórzy kapłani wśród wieśniaków profesji mogą sprzedać Ci jasnogłaz za 4 szmaragdy.

Do czego wykorzystać lampę w Minecraft?

Lampa to jeden z niewielu bloków w Minecraft, który zapewnia światło. Lampa oświetla promień 15 jednostek (dokładnie tyle, ile robi blok glowstone), ale ma inne właściwości. Ten przedmiot będzie służył jako element blok dekoracyjny.

Świetnym pomysłem byłoby użycie go z detektorem światła dziennego, tak aby oświetlenie w domach, miastach i innych budynkach włączało się automatycznie o określonej porze dnia. Jest to doskonały sposób na dodanie nieco realizmu do minecraftowego świata. Aby ten system działał prawidłowo, musisz odwrócić redstone pochodzący z detektora dziennego światła lub ustawić go na tryb wykrywania światła nocnego.

Jak aktywować ten blok? Zrobisz to na różne sposoby, dzięki użyciu sygnału redstone.

  • Doprowadź sygnał bezpośrednio do bloku lampy z wykorzystaniem czerwonego kamienia, który poprowadzisz do lampy.
  • Doprowadź sygnał do bloku sąsiedniego względem bloku lampy.
  • Stwórz blok redstone przylegający do lampy.
  • Umieść na nim detektor światła.
  • Umieść czerwoną pochodnie obok lampy lub pod nią.
  • Poprowadź sygnał redstone po bloku przyległym do lampy.
  • Użyj komparatora lub przekaźnika skierowanego w kierunku lampy.
  • Postaw bezpośrednio na lampie detektor światła dziennego lub nocnego.

Jak zrobić ciasto w Minecraft? 

Kiedy postać gracza w świecie kostek zaczyna głodować, będzie szukać źródła zasilenia. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, jak zrobić ciasto...
Nagrany
1 min czytania

Alchemia w Minecraft

Wprowadzenie eliksirów do Minecrafta radykalnie zmieniło rozgrywkę w grze w momencie wydania patcha 1.0. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa alchemia w...
Nagrany
3 min czytania

Jak się robi ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone w aktualizacji Minecraft 1.14 Java Edition. Jest to cenny przedmiot, który najbardziej przyda się podczas wczesnej gry, kiedy nie mamy zbyt...
Nagrany
1 min czytania