Jak zrobić fajerwerki w minecraft

1 min czytania

Co jest potrzebne do zrobienia do fajerwerków? 

Zbudowałeś swój wymarzony dom w Minecraft, ale uważasz, że czegoś mu brakuje. Jak możesz go ulepszyć? Aby stworzyć fajerwerki, wystarczy umieścić proch, papier i gwiazdę fajerwerków w siatce do craftingu. W Java Edition gwiazda fajerwerków jest używana do dodawania efektów specjalnych do twoich fajerwerków. Tworzenie fajerwerków wygląda następująco:

Możemy sprawić, że nasz fajerwerk poleci dalej, dodając więcej prochu. Jedna sztuka prochu da zasięg 12-20 bloków, dwie sztuki dadzą zasięg 23-38 bloków, a trzy dadzą nam zasięg 40-57 bloków.

Chcesz oznaczyć swój nowo wybudowany dom w Minecraft znacznie skuteczniej niż standardowym dymem z ogniska? Aby zbudować fajerwerki w Java Edition, będziemy potrzebować papieru, prochu strzelniczego oraz opcjonalnie gwiazdki do fajerwerków. Ten ostatni przedmiot służy do dodawania nowych efektów do naszego ładunku. Crafting wygląda następująco:

  • Fajerwerki bez eksplozji = proch plus papier
  • Fajerwerki z eksplozją = proch plus papier plus gwiazdka pirotechniczna

Używając więcej prochu do swoich strzał, możesz zwiększyć zasięg strzały. Jedna sztuka prochu zwiększa zasięg strzały z 12 do 20 bloków, dwie sztuki z 23 do 38 bloków, a trzy sztuki z 40 do 57 bloków.

Gwiazdka pirotechniczna = 

  • ognista kula – standardowy wybuch 
  • samorodek złota – wybuch w kształcie gwiazdy
  • dowolna głowa – wybuch w kształcie głowy 
  • Pióro – wybuch rozproszony 
  • Jasnopył – skry podczas wybuchu 
  • diament – smuga podczas wybuchu 
  • dowolny barwnik – kolor wybuchu 

Jakie zastosowanie mają fajerwerki? 

Głównym celem fajerwerków w Minecrafcie jest tworzenie ekscytujących eksplozji. Ich ogromna ilość możliwych wariantów pozwala na tworzenie ciekawych pokazów pirotechnicznych. Jest to świetne narzędzie do świętowania budowy własnego domu w Minecraft! Aby wystrzelić pocisk, naciśnij prawy przycisk myszy na ziemi.

Jak zrobić ciasto w Minecraft? 

Kiedy postać gracza w świecie kostek zaczyna głodować, będzie szukać źródła zasilenia. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, jak zrobić ciasto...
Nagrany
1 min czytania

Alchemia w Minecraft

Wprowadzenie eliksirów do Minecrafta radykalnie zmieniło rozgrywkę w grze w momencie wydania patcha 1.0. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa alchemia w...
Nagrany
3 min czytania

Jak się robi ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone w aktualizacji Minecraft 1.14 Java Edition. Jest to cenny przedmiot, który najbardziej przyda się podczas wczesnej gry, kiedy nie mamy zbyt...
Nagrany
1 min czytania