LOL – jak grać

1 min czytania

League of legends –  co to jest? 

League of Legends, zwane w skrócie LoL, zostało wydane 27 października 2009 roku. Jej producentem jest firma Riot Games. Jest to komputerowa gra sieciowa oparta na gatunku battle arena, podczas której grupy graczy rywalizują ze sobą na ograniczonym terenie. Jej prekursorem była modyfikacja Defense of the Ancients do trzeciej części serii Warcraft.

Jak zacząć grać w League of legends? 

Jeśli chcesz zagrać, musisz zalogować się na stronie leagueoflegends.com i pobrać grę za darmo. Jeśli to zrobisz, możesz grać i cieszyć się nią. Po tym, możesz zalogować się na swoje konto i grać. Na początku jest samouczek, który będzie prowadzony przy użyciu Ashe – postaci, która jest lodowa.

Tryby gry w LOL

Po dłuższym czasie nie będzie można uczestniczyć w meczach rankingowych. Te zostaną odblokowane dopiero po osiągnięciu 30 poziomu. Po tym czasie otrzymamy możliwość rywalizacji, której wyniki będą oznaczane przez odpowiednie ligi – żelazna, brązowa, srebrna, złota, platynowa, diamentowa, mistrzowska, arcymistrzowska – a każda z nich będzie miała kilka rang, zwanych dywizjami.

W grze League of Legends można wybrać dwie mapy, każda z nich zależna jest od wybranego trybu rozgrywki. Najpopularniejsza mapa to Summoner’s Rift, która jest wykorzystywana w trakcie zawodów. 

Jeśli komuś znudzi się ta sama stara gra, może zrobić sobie przerwę i zagrać w inny tryb. Jednym z innych trybów jest All Random All Mid, który odbywa się na mapie Howling Abyss. Ma tylko jeden środkowy pas, a na początku nie wybierasz mistrza, ale dostajesz go losowo. Są szybkie gry, które trwają po 10-30 minut. W bazie nie można się leczyć, a ulepszenia można kupić dopiero po śmierci.

Tryb gry w League of Legends przypomina szachy. Gracze tworzą drużynę z dostępnych bohaterów i umiejętności, a następnie umieszczają ich na wirtualnej planszy, by w każdej rundzie obserwować ich automatyczne starcia. Dodatkowo istnieją okazjonalne opcje, takie jak Ultra Rapid Fire, gdzie cooldowny są zmniejszone o 80%.

Jak zrobić ciasto w Minecraft? 

Kiedy postać gracza w świecie kostek zaczyna głodować, będzie szukać źródła zasilenia. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, jak zrobić ciasto...
Nagrany
1 min czytania

Alchemia w Minecraft

Wprowadzenie eliksirów do Minecrafta radykalnie zmieniło rozgrywkę w grze w momencie wydania patcha 1.0. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa alchemia w...
Nagrany
3 min czytania

Jak się robi ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone w aktualizacji Minecraft 1.14 Java Edition. Jest to cenny przedmiot, który najbardziej przyda się podczas wczesnej gry, kiedy nie mamy zbyt...
Nagrany
1 min czytania