Jak zrobić tarczę w Minecraft? 

1 min czytania

Tarcza w Minecraft jest niesamowicie przydatnym narzędziem obronnym. Zapewnia ochronę graczowi w trakcie prowadzonej walki. Posiada ona również zdolność do odbijania ataków od dość niebezpiecznych mobów. Dzięki temu łatwiej jest odpierać strzały i kule ognia przydatnych. Za sprawą niezwykłych funkcji tarczy, warto wiedzieć jak zrobić ją w Minecraft. Dowiedz się, co będzie niezbędne.

Materiały do tarczy w Minecraft

Tarcza w grze Minecraft przydaje się najbardziej dla graczy, którzy stawiają przede wszystkim na podboje oraz podróżują pomiędzy światami. Umożliwia ochronę przed atakami, ciosami, a także służy do walki z wieloma postaciami. Przy tym można jej nadać symbol, dzięki połączeniu ze sztandarami. Cały proces jest niezwykle prosty, wystarczy zdobyć kilka materiałów. Jakich?

  • stół rzemieślniczy
  • 1 sztabkę żelaza
  • 6 klocków drewna

Jak zrobić tarczę w Minecraft – instrukcja krok po kroku 

Jeśli chcesz zrobić tarczę w Minecraft, musisz zebrać wszystkie niezbędne materiały. Złożenie ich w odpowiedni sposób tworzy gotowe do użycia narzędzie dla gracza. Proces tworzenia tarczy znajduje się poniżej:

  1. Należy otworzyć stół rzemieślniczy. Zrobisz to klikając touchpadem tudzież prawym przyciskiem myszki.
  2. Ułóż pozyskane materiały w pierwszym rzędzie stołu. Powinny one leżeć w takiej kolejności: drewno, żelazo, ponownie drewno.
  3. W drugim rzędzie stołu mają się znaleźć klocki drewna.
  4. W dolnym rzędzie, a dokładniej w boxie położonym pośrodku należy umieścić jeden klocek drewna.
  5. Tak stworzoną tarczę musisz zdjąć ze stołu, po czym umiejscowić w ekwipunku gracza, gdzie znajdują się inne narzędzia.

Jak naprawić tarczę w Minecraft – instrukcja krok po kroku

Większość graczy chce wiedzieć więcej niż tylko to, jak zrobić tarczę Minecraft. Ważna jest dla nich także informacja, jak ją naprawić, gdy zostanie zniszczona. Używanie uszkodzonego sprzętu podczas walki może spowodować pogorszenie jego właściwości ochronnych. Naraża to gracza na otrzymanie obrażeń, a nawet utratę życia.

Aby naprawić sprzęt, dodaj nową tarczę na stole rzemieślnika. Zwiększy to jej wytrzymałość o 5%. Ostatecznie procedura ta zapewnia ochronę równoważną dwóm tarczom.

Innym sposobem na naprawę jest zastosowanie kowadła bądź dołożenie do niego dodatkowych klocków z drewna. Tak jak w oryginalnym przepisie, rodzaj drewna nie jest ważny. Wykorzystanie kowadła sprawi, że narzędzie obronne stanie się niezniszczalne.

Jak zrobić ciasto w Minecraft? 

Kiedy postać gracza w świecie kostek zaczyna głodować, będzie szukać źródła zasilenia. Jednym z pytań, które może się pojawić, jest to, jak zrobić ciasto...
Nagrany
1 min czytania

Alchemia w Minecraft

Wprowadzenie eliksirów do Minecrafta radykalnie zmieniło rozgrywkę w grze w momencie wydania patcha 1.0. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa alchemia w...
Nagrany
3 min czytania

Jak się robi ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone w aktualizacji Minecraft 1.14 Java Edition. Jest to cenny przedmiot, który najbardziej przyda się podczas wczesnej gry, kiedy nie mamy zbyt...
Nagrany
1 min czytania